تبلیغات
JavaScript Codes خدمت گزاری - چه کنیم که خدمت گذار خوبی باشیم؟
دوشنبه 21 بهمن 1387

چه کنیم که خدمت گذار خوبی باشیم؟

   نوشته شده توسط: ر راشدی    

چه کنیم که خدمت گذار خوبی باشیم؟

تمام این مقدمه ها رو گفتم تا به این مسئله برسیم که برای خدمت گذار بودن باید ابتدا عادل باشیم ، خوشبختانه در نظام اسلامی ما عدالت جایگاه خاصی دارد و از ارکان حکومت به شمار می رود . برقراری مساوات در بین مردم چیزی است که خیلی از افراد جامعه به آن اهمیت می دهند و در نظر آنها حکومت خوب حکومتی است که عادل باشد و حق مردم را ضایع نکند. پس دیدیم که عدالت و مساوات چه نقشی در جلب رضایت مردم دارد .

مسئله ی دیگری که باید به آن اشاره کنیم مسئله ی تامین رفاه اجتماعی ، یعنی بالا بردن سطح کیفی و کمی خدمات رسانی به مردم است اگر در جامعه ای عدالت برقرار شود مسلم بدانید که رفاه اجتماعی آن بالا میرود و در نتیجه رضایت مردم را به دنبال خواهد داشت .

امنیت اجتماعی ، یکی دیگر از عوامل رضایتمندی مردم است که در جامعه ی ما به نحو احسن انجام می شود و نظم و قانون همواره حکمفرما است . به همین دلیل خیال مردم از امنیت خود کاملا آسوده است زیرا می دانند که نیروهای انتظامی و ... از جان ، مال و ناموس آنها حفاظت خواهد کرد و از خود گذشتگی دلیرانه ی این نیروها همیشه در یاد مردم باقی است.

رسیدگی به شکایت های مردم از جمله موارد فوق محسوب می شوند که باعث جلب اعتماد ملی خواهند شد . اگر کسی بخواهد از اوضاع اجتماعی خود شکایت کند نباید سرکوب شود بلکه باید با رعایت و در نظر گرفتن حال و اوضاع زندگی او مسئله ی او را حل و فصل نمود یا شاید شخص دیگری پیشنهادی برای آبادانی منطقه و شهر خود داشته باشد ، مسئولین باید حرف های او را بشنوند و بدان عمل کنند و گر نه باعث نارضایتی عموم مردم می شود.


برچسب ها: چه کنیم که خدمت گذار خوبی باشیم؟ ،