تبلیغات
JavaScript Codes خدمت گزاری - سخنان ریاست محترم جمهوری در مورد خدمت گزاری
دوشنبه 21 بهمن 1387

سخنان ریاست محترم جمهوری در مورد خدمت گزاری

   نوشته شده توسط: ر راشدی    

رئیس جمهور : بالاترین افتخار درنظام اسلامی خدمت به مردم است/ مبادا نسبت به مراجعه و تقاضای یک فرد بی احترامی شود . رئیس جمهور، صمیمی ترین، پاک ترین، مومن ترین، شجاع ترین، انقلابی ترین و آرمانی ترین ملت دنیا را ملت ایران دانست و گفت : بالاترین افتخار درنظام اسلامی خدمت به مردم است. به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمود احمدی نژاد که شب گذشته در چهارمین گردهمایی مدیران دفاتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات دستگاه های اجرایی و استاندارهای سراسر کشور که در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، سخن می گفت، اظهار داشت: ما در برآورده کردن تقاضاهای مردم نباید سخت بگیریم فرض را باید بر نیاز هر چند که اگر شخص نیازمند نباشد ، بگذاریم . وی افزود: هر کسی که به سوی این دولت آمد و اعلام نیاز کرد هر میزان که شد به او کمک کنید، کسی حق ندارد به شخصی که به دولت اسلامی اعلام نیاز می کند، دست خالی برگرداند. رئیس جمهور با تاکید بر اینکه صاحبان حقیقی این کشور وانقلاب و سرمایه گذاران اصلی این سرزمین آحاد مردم ایران هستند گفت: به دلایل گوناگون خدمت به مردم بالاترین ارزش است. مردمی که بیشترین سرمایه گذاری را برای برپایی نظام اسلامی، عزت و تمامیت ارضی ما انجام داده اند و می دهند.دکتر احمدی نژاد گفت: بدون تردید ملت ایران بهترین ملت عالم است، هم به لحاظ واقعیت هایی که می بینید و هم به شهادت امام (ره) و پیامبران ما زیرا حقیقت این است که ملت ایران جزء صمیمی ترین، پاکترین، انقلابی ترین، آرمانی ترین ملت های دنیاست که این امر جزء بزرگترین سرمایه های نظام ما به حساب می آید.  وی با بیان اینکه خدمت به مردم در دو سطح انجام می گیرد، خدمات کلان کشوری به مردم در مباحث سیاسی، خارجی، فرهنگی، هنری، شبکه حمل و نقل، آب، به شمار می رود که بسیار مهم و لازم و ارزشمند است که نوع نگاه برنامه ریزان ما و نقطه تمرکز ما به این بخش است.


رئیس جمهوری  در عین حال، سطح دوم خدمت به مردم را رفع نیازهای تک تک مردم خواند و گفت: در این دولت به هیچ وجه نباید بزرگی و ابعاد کارهای اول ما را از دومی غافل کند زیرا هر دو به اندازه هم اهمیت دارند . دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: وقتی یک نفر می آید و شما مشکل آن را حل می کنید در اصل باعث شده اید تا مشکل یک خانواده حل شود زیرا تک تک مردم در این جامعه برای ما مهم هستند.  وی ادامه داد: ما نمی توانیم بگوییم وقتی به یک قسمت کشور رسیده ایم و نیازهای آنان را برآورده کرده ایم حال در گوشه ای دیگر مشکلی وجود دارد عیبی ندارد، درست نیست زیرا این نگاه به طور کلی غلط است.  رئیس جمهوری با اشاره به نامه های مردمی که در دو سال گذشته به نهاد ریاست جمهوری ارسال شده است، گفت: اگر خوب همت شود و تمامی اعضای دولت بسیج شوند می شود به بیش از 7 میلیون نامه ای که به نهاد ریاست جمهوری آمده است، پاسخ بگوییم این کار، کار بزرگی است که می شود با همت یکدیگر آن را انجام داد. دکتر احمدی نژاد خطاب به حاضرین گفت: مبادا مراجعه یک فرد به شما باعث شود به آن بی احترامی کنید زیرا تک تک این نامه ها برگ عبور صراط شماست. رئیس قوه مجریه همچنین در پاسخ به انتقاد برخی از افراد و گروه ها مبنی بر اینکه دولت نهم، دولتی است که به کارهای کلان کشور رسیدگی نمی کند و دریافت بیش از 7 میلیون نامه نشانگر این موضوع است، گفت: کسانی که نگاهشان مادی است و خیال می کنند مدیران این دولت باید لباس شیک بپوشند و قیافه بگیرند نداریم . ما به دنبال حل مشکلات مردم هستیم.  وی گفت: در این دولت مدیران باید بروند و در بین مردم قرار بگیرند، اگر این روابط را برداریم دیگر از روابط انسانی و اجتماعی چه می ماند، ضمن اینکه هیچ گاه نیازهای انسان پایان نمی یابد.


دکتر احمدی نژاد خاطر نشان کرد: متاسفانه امروز در همین دنیا مادی هستند افرادی که خود را در معرض مردم قرار نمی دهند گرچه مردم هم امید خیری از این گونه مدیران ندارند که بخواهند با آنان صحبت کنند.  رئیس جمهوری اظهار داشت: اینکه می گویند کاری در این دولت صورت نگرفته که باعث شده مردم نامه می دهند درست نیست، بله مشکل وجود دارد که از گذشته به ما به ارث رسیده است زیرا مردم به مسئولان حاضر امید خیر دارند به همین دلیل است که نامه می نویسند و مسئولان نیز دلسوزانه به نامه های آنان پاسخ می دهند.  وی ادامه داد: ما از آنهایی نیستیم که بگوییم دولت تقاضای مردم را بالا برده است اگر این طور هم باشد خوب است زیرا خداوند خیر و برکت می دهد. رئیس قوه مجریه خطاب به مدیران حاضر گفت: شما باید در سلسله مراتب کاری کنید وقتی مردم وارد سیستم اداری می شوند با اطمینان خاطر وارد شوند و مسئول را شخصی راه انداز کار خود بدانند زیرا همه ما یک ملت هستیم. دکتر احمدی نژاد در ادامه پیگیری نامه ها را یک وظیفه خواند و گفت: پیگیری نامه ها باید به طور پیوسته باشد بدانید که باز شدن گره های مشکلات مردم باعث می شود شما اعتلا در عالم پیدا کنید. وی ادامه داد: شما باید تلاش کنید تا کارها به روز باشد هفتگی به بنده گزارش دهید، دلیلی ندارد که مدیری سر بالا جواب دهد و بر سر کار باشد برود و در خانه اش بنشیند. رئیس جمهوری برقراری ارتباط آسان را یکی از برنامه های آینده مدیران دفاتر بازرسی و پاسخگویی به نام های مردمی خواند و گفت: باید طرحی را راه اندازی کنید تا مردم بتوانند با یک شماره به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند و بنده نیز بتوانم تقاضاها را از طریق سیستمی که در دفتر خود نصب می شود ببینم.  دکتر احمدی نژاد گفت: بنده وقتی 150 نامه می بینم و می خوانم سر حال تر می شوم ، در شهرداری نیز دوستان شاهد این موضوع بودند.  رئیس قوه مجریه در ادامه به آغاز دور دوم سفرهای استانی بعد از ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: پیش از آغاز  دور دوم سفرها شما مشکلات را به طور دقیق مشخص کنید تا بنده و وزرا بنشینیم و آنها را حل کنیم ، اگر هم لازم شد یک روز بیشتر در استان می مانیم و با ملاقات مردمی مشکلات مردم را هر چه سریعتر حل کنیم. وی در پایان گفت: شما مدیران دفاتر بازرسی و پاسخگویی به نامه ها و شکایات مردمی باید این فرهنگ را در سیستم خود وارد کنید تا یک گام به جلو حرکت کنید تا این حرکت ما در کشور نهادینه شود. احمدی نژاد تاکید کرد : پیگیری نامه‌ها باید پیوسته و دقیق باشد و باید عادل‌ترین افراد به آنان رسیدگی کنند تا پیگیریهای بعدی سهل و روان باشد تا مسئولین بتوانند آنها را حل کنند .منبع : خبرگزاری مهر


برچسب ها: سخنان ریاست محترم جمهوری در مورد خدمت گزاری ،