تبلیغات
JavaScript Codes خدمت گزاری - نباید از مسیر خدمتگذاری به مردم منحرف شویم
دوشنبه 21 بهمن 1387

نباید از مسیر خدمتگذاری به مردم منحرف شویم

   نوشته شده توسط: ر راشدی    

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا زاكانی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در باره موضوع «انتخابات ریاست جمهوری افق‌های پیش‌رو» كه در دفتر هفته‌نامه یالثارات الحسین برگزار شد گفت: اصولگرایان باید مرزبندی‌های خود را بطور مشخص با افرادی كه به دنبال مصادره مبانی اسلام به نفع جمهوریت بودند حفظ كنند؛ چرا كه توجه برخی از دوم خردادی‌ها و عناصر ساختار شكن آن به بیگانه است و همان زمزمه‌هایی كه در گذشته داشتند امروز به نوعی دیگر تكرار می‌شود لذا نباید مرزبندی خود را در عرصه انتخابات با دوم خردادی‌ها مخدوش كنیم.
وی با بیان اینكه اگر امروز وارد عرصه انتخابات شویم باید وقت خود را صرف دعواهای انتخابی كنیم گفت: در حال حاضر در جریان اصولگرا 6 تا 7 نفر داعیه‌دار انتخابات هستند و باید تلاش شود بیش از گذشته به مردم خدمت كنیم و تا زمان قانونی انتخابات وارد این عرصه نشویم و تلاش كنیم تا كشور را در مدار اصولگرایی حفظ كنیم.

 

زاکانی گفت:‌ انتخابات آینده با توجه به شرایط موجود اهمیت بسیاری دارد و جریانهای اصولگرا آزمون سختی را در پیش دارند كه اگر بدون توجه به لوازم این آزمون وارد عرصه شوند آسیب‌های زیادی را متحمل می‌شوند كه در گذشته نیز مانند انتخابات شورای سوم شهر تهران این آسیب‌ها را متحمل شدند.
وی افزود: جریان اصولگرا باید به اصول و ارزشها دقت كند و تلاش كند تا این گفتمان در جامعه چه در بُعد داخلی و خارجی اجرا شود و توجه به اصول و بهره‌گیری از گفتمان انقلاب، امام راحل و مقام معظم رهبری یك اصل اساسی است كه باید در همه رفتارهای اصولگرایان مدنظر قرار گیرد.
نماینده تهران در مجلس در ادامه اظهار داشت: امروز اصول و ارزشها در جامعه ما احیا شده است و تاریخ نشان داده است كه هر زمان از این اصول و ارزشها فاصله گرفتیم ضربه شدیدی خوردیم.

 زاكانی با بیان اینكه حفظ مرزبندی با جریان‌های رقیب برای جریان اصولگرا بسیار مهم است اظهار داشت: با تعریف درست دایره اصولگرایی كه با نگاه امام راحل و مقام معظم رهبری شكل می‌گیرد باید مرزبندی‌های شدیدی را با رقبای خود در نظر بگیریم و طرح‌هایی همچون تشكیل دولت وحدت ملی مرز ما را با دوم خردادی‌ها را از بین می‌برد و باعث ایجاد غبار در فضای جامعه می‌شود.

وی افزود: اصولگرایان باید مرزبندی‌های خود را بطور مشخص با افرادی كه به دنبال مصادره مبانی اسلام به جمهوریت بودند حفظ كنند؛ چرا كه توجه برخی از دوم خردادی‌ها و عناصر ساختار شكن آن  به بیگانه است و همان زمزمه‌هایی كه در گذشته داشتند امروز به نوعی دیگر تكرار می‌شود لذا نباید مرزبندی خود را در عرصه انتخابات با دوم خردادی‌ها مخدوش كنیم.
نماینده تهران در مجلس با بیان اینكه آسیب‌های جدیدی‌ را در جریان اصولگرایان شاهد هستیم كه كارآمدی ما را جلوه نمی‌دهد گفت: امروز اختلافاتی كه در میان اصولگرایان وجود دارد ظرفیت اصلی اصولگرایان را در خدمتگذاری نشان نمی‌دهد و اجازه نمی‌دهد كه این ظرفیت در اختیار مردم قرار بگیرد مانند دعواهایی كه بین مجلس و دولت، شهرداری و دولت و یا بالعكس وجود دارد باعث می‌شود كه مردم از ظرفیت‌های موجود بی‌بهره بمانند.
زاكانی در ادامه اظهار داشت: امروز افرادی خارج از دایره قدرت تلاش می‌كنند تا بار دیگر قدرت را تصاحب كنند و ما باید رفتارهایمان به گونه‌ای باشد كه از مسیر خدمتگذاری به مردم منحرف نشویم و تلاشمان در جهت خدمت بیشتر به مردم باشد.
وی با بیان اینكه اگر امروز وارد عرصه انتخابات شویم باید وقت خود را صرف دعواهای انتخابی كنیم گفت: در حال حاضر در جریان اصولگرا 6 تا 7 نفر داعیه‌دار انتخابات هستند و باید تلاش شود بیش از گذشته به مردم خدمت كنیم و تا زمان قانونی انتخابات وارد این عرصه نشویم و تلاش كنیم تا كشور را در مدار اصولگرایی حفظ كنیم.
نماینده تهران در مجلس با اشاره به اینكه نباید در جامعه سیاه‌نمایی شود اظهار داشت: امروز مشكلات متعددی در جامعه وجود دارد بخشی از این مشكلات داخلی و بخشی دیگر خارجی است و برخی تلاش می‌كنند كه عوامل خارجی بوجود آورنده این مشكلات را به اصولگرایان نسبت دهند در حالی كه این دلایل به اصولگرایان مربوط نیست و تلاش ما این است كه دلایل داخلی بوجود آورنده این مشكلات را مرتفع كنیم و نباید فراموش كنیم كه پیشرفت‌های زیادی هم در كشور صورت گرفته است.
زاكانی در ادامه اظهار داشت: باید همه مسئولان در همه قوا دست به دست هم دهند تا به مردم خدمت بیشتری كنیم و باید بدانید كه مردم در انتخابات آینده فرد اصلح را انتخاب می‌كنند و نیازی به داشتن ستادهای انتخاباتی متعدد نیست چرا كه دولت تا امروز توفیقات زیادی داشته و باید این توفیقات را افزایش دهد.
وی با طرح این سؤال كه برای نهادینه كردن اصول و ارزشها در جامعه چه كارهایی باید انجام شود؟ گفت: باید همه ما در دولت و مجلس تلاشمان براین باشد كه دایره خدمتگذاری به مردم را افزایش دهیم و از دعواهای خرد و كلان و دعواهای حیدری نعمتی خودداری كنیم.
نماینده تهران در مجلس با اشاره به ضربه وارد شده به اصولگرایان در انتخابات شورای شهر سوم تهران گفت:‌ در این انتخابات عده‌ای از اصولگرایان اصل وحدت را نقض كردند و خروجی این امر واگذاری 7 استان به رقبایمان بود چرا كه در بیشتر استانها ما با چندین لیست وارد انتخابات شدیم اما رقبایمان فقط با یك لیست پا به عرصه انتخابات گذاشتند به همین دلیل ما ضربه‌ نسبتاً بدی را در انتخابات شورای سوم تجربه كردیم.
زاكانی در ادامه اظهار داشت: این تجربه كه در انتخابات شورای شهر سوم توسط اصولگرایان كسب شد باعث شد تا در انتخابات مجلس هشتم با وحدت كامل و تنها با یك لیست وارد عرصه انتخابات شویم.
وی با بیان اینكه در مقابل ما عوامل تفرقه بسیاری وجود دارد گفت: در مسیری كه روبرویمان قرار دارد باید مراقب عوامل تفرقه باشیم تا این عوامل جایگزین انسجام اصولگرایان نشود و باید به یك سازوكار مطلوب توجه كنیم كه آفات گذشته در این سازوكار وجود نداشته باشد.

 زاکانی گفت:‌ ما باید از مسئولیت‌هایی كه در دست داریم در جهت خدمت به مردم استفاده كنیم و آنها را در این جهت فعال كنیم.
وی با بیان اینكه اشكالاتی در مجموع حركت به برخی اصولگرایان وجود دارد اظهار داشت: برخی اصولگرایان در سطح پایین خودشان را تنزل می‌دهند و یكی از عوامل وحدت ما توجه به اصول و ارزشهای انقلاب است كه تعریف آن را از ولایت فقیه گرفته‌ایم و به وسیله همین ارزشها وارد شدن به صحنه انتخابات وظیفه ما است.
نماینده تهران در مجلس در ادامه افزود:‌ در جریان اصولگرایی عده‌ای طرفدار لاریجانی، حدادعادل، قالیباف، احمدی‌نژاد و رضایی و یا دیگران می‌شوند و این امر ظرفیت اصولگرایان را برای مقابله با دوم خردادی‌ها كاهش می‌دهد و صرف بحث‌وجدل با خودی‌ها می‌شود و امروز در جریان اصولگرایی نیازمند یك سطح بصیرت بالایی هستیم و پرهیز از دعواهای خردوكلان وظیفه اصولگرایان در همه مقاطع است.
زاكانی در ادامه اظهار داشت: اگر كارنامه عملی ما در نگاه مردم مورد قبول نباشد و وقت ما صرف دعواهای كوچك و بزرگ شود مردم از جریان فعلی هم ناامید می‌شوند.
وی در ادامه با بیان اینكه اصلاح‌طلبان و دوم خردادی‌ها خواهان این هستند كه اصولگرایان از همین امروز وارد مسائل انتخاباتی شوند گفت: رقبای ما دوست دارند تا اصولگرایان از همین امروز چندین ستاد انتخاباتی تشكیل دهند و در این میان دعواهای حیدری نعمتی برای سهم‌خواهی از انتخابات بوجود آید تا ما از خدمت به مردم غافل شویم اما باید با همت بیشتری به مردم خدمت كنیم و مطمئن باشیم كه مردم در آینده خدمتگذار واقعی خود را انتخاب خواهند كرد.
نماینده مردم در تهران در ادامه در پاسخ به سؤالی در خصوص دانشگاه آزاد گفت: ما اصل دانشگاه آزاد را نفی نمی‌كنیم اما نقد و اشكالات زیادی بر مدیریت این دانشگاه وجود دارد و یكی از دانشگاه‌هایی كه در مقابل تحقیق و تفحص مجلس مقاومت كرد، دانشگاه آزاد بود و اولین نتیجه اصلاح این دانشگاه نصیب دانشجویان و خانواده‌های آنها می‌شود.
زاكانی به یكی از دیگر از تخلفات رئیس دانشگاه آزاد اشاره كرد و افزود: این دانشگاه كارمندان خود را از قانون كار خارج كرده است و امروز هر كاری و هر ظلمی كه بخواهد نسبت به آنها روا می‌دارند.
وی افزود: بحث فسادهای مالی و تصرف‌ زمین‌های متعدد از جمله زمین‌های آقای هادوی و جیرفت از جمله تخلفات مسئولان این دانشگاه است كه هزاران هكتار زمین در مناطق مختلف را به طور غیرقانونی به تصرف درآورده است.
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه‌ها با اشاره به خواسته‌های امام خمینی (ره) از دانشگاه آزاد در زمان تاسیس، گفت:‌ توقعات و خواسته‌های امام خمینی (ره) در هنگام تأسیس این دانشگاه با وضعیت امروزی این دانشگاه از زمین تا آسمان متفاوت است و عكس خواسته‌های امام (ره) از این دانشگاه امروز در حال اجرا است.
زاكانی در ادامه اظهار داشت: آقای جاسبی همه اموال و همه سمت‌ها و دارایی‌های خود را در دفتر اسناد رسمی 601 به اسم برادر خود عباس جاسبی كرده است و این یكی دیگر از تخلفات رئیس دانشگاه آزاد است.
وی در پایان با اشاره به پاسخ جاسبی به تحقیق و تفحص مجلس، گفت: كمیته تحقیق و تفحص از دانشگاهها اسناد و مدارك موجود از تخلفات دانشگاه آزاد را برای آقای جاسبی ارسال كرد تا اگر در مورد آنها توضیحی دارد به این كمیته ارائه كند اما ایشان در پاسخ خود یك مشت فحش و بد و بیراه تحویل ما داد كه حتی این پاسخ هم مستقیم به كمیته تحقیق و تفحص ارسال نشد و پاسخ ایشان را در میان نمایندگان ملاحضه كردیم.


برچسب ها: نباید از مسیر خدمتگذاری به مردم منحرف شویم ،